Ny Medix DIR-10 Vuxen/Pediatrisk/Neonat 3-stifts temperatursond
Katalog: Temperatur
Produkttyp: Temperatursond
Minsta beställningsmängd: 1st
Certifiering: CE/ISO13485
Pris: Förhandling
Beskrivning
3-stifts ny Medix DIR-10 temperatursond för vuxna/pediatriska/nyfödda
| Kabelfärg | grå |
|---|---|
| Kabeldiameter | 4 mm |
| Kabelmaterial | TPU jacka |
| Kategori | Temperatur |
| Certifieringar | CE, ISO |
| Kanal | Enda |
| Anslutning Distal | Rund, 3-stiftskontakt, nyckelad |
| Kontakt Proximal | Hudsensor |
| Latex fri | Ja |
| Förpackningstyp | Väska |
| Patientstorlek | Vuxen/Pediatrisk/Neonat |
| Typ av motstånd | NTC-serien |
| Steril | Nej |
| Temp NTC-serien | NTC/R25=2,252K |
| Temperaturvariation | 77-113° F (25-45° C) |
| Total kabellängd | 3m |
| Garanti | 12 månader |


Påminnelse:
När du väljer den medicinska temperatursonden, kontrollera noggrant följande punkter:
om kontakten på den medicinska temperatursonden verkligen är kompatibel med din monitor?
om patientterminalen är rätt typ du vill ha?
levererar också: medicinsk temperatursond för pediatrisk, med hud/esofagea/retal-kontakt, engångskontakt.
Och medicinska temperatursonder för många olika märken.
Populära Taggar: ny medix dir-10 vuxen/pediatrisk/neonat 3pin temperatursond, tillverkare, leverantörer, fabrik, billigt, köp
Skicka förfrågan
Du kanske också gillar









